Het gaat blijkbaar goed met Google+. Althans, volgens Google zelf. Sinds december zijn er 135 miljoen actieve gebruikers, terwijl in september dit aantal rond de 100 miljoen lag. Puur cijfermatige kent deze groei eenzelfde curve als Facebook. Tegelijkertijd komt Google met het nieuws dat er nieuwe opties werden toegevoegd voor adverteerders. Nl. een uitbreiding binnen Google Adwords Express waar bedrijven kunnen adverteren met een link naar hun G+ bedrijvenpagina.
Als we naar hun actieve gebruikers kijken -dit zijn gebruikers die minstens 1x per maand inloggen- dan zitten deze sinds begin december op 135 miljoen. Een zeer sterk groei als we dit vergelijken met de laatste telling van september, waar het aantal nog rond de 100 miljoen schommelde. Concreet betekent dit dus dat Google+ even sterk groeit in aantal nieuwe accounts dan Facebook. Let wel, qua aantal nieuwe accounts. Diepgaande cijfers naar gebruik toe van beiden platformen hebben we (nog) niet. Uiteraard benieuwd het ons om activiteit met elkaar te vergelijken.
Deze nieuwe statistieken werden door Google op hetzelfde moment aangekondigd met de nieuwe Google+ Communicaties feature en de nieuwe verbeteringen aan Snapseed, een mobiele fotoapplicatie die sinds een tijdje van Google is. Momenteel heeft de sociale netwerksites 35 miljoen nieuwe actieve gebruikers in slechts twee en een halve maand. Dit betekent een maandelijkse groei voor Google+ van zeker 14 miljoen actieve gebruikers. Wat vergelijkbaar is met de statistieken van Facebook. Noot: Facebook bereikte de kaap van 100 miljoen actieve gebruikers in augustus 2008.
Zal Google+ Facebook kunnen evenaren in aantal accounts, populariteit en actief gebruik? We zijn benieuwd…
Nieuwe mogelijkheden voor adverteerders
Dat ze bij Google niet vies zijn omtrent advertentie mogelijkheden is ondertussen al duidelijk. Om hun mogelijkheden verder uit te breiden heeft Google een nieuwe mogelijkheid gecreëerd om bedrijen hun Google+ pagina een boost te geven. Min of meer te vergelijken met Facebook ads waarbij je een advertentie kan plaatsen die linkt naar je eigen Facebook page. Maar dan vanuit Google Adwords Express waarbij geadverteerd kan worden met een link naar de eigen Google+ bedrijvenpagina. De advertenties verschijnen dan op de klassieke plaatsen in Google Search, Gmail, het netwerk, … Maw, de reclame draait niet in Google+ zelf maar wel ten dienste van Plus.
Deze optie is vooral bedoeld voor de onderste laag van de KMO's. Zo kunnen zij tegen een vast tarief online reclame voeren voor hun lokale business. Bedrijven die reeds een Google+ profiel hebben, krijgen de komende weken en maanden de mogelijkheid om reclame te creëren die naar hun Pluspagina. Strikt genomen kan op deze manier een kleine KMO zonder website zijn business reeds online gaan promoten.
Christian Ostlien zegt: "Reclame in de zoekmachine met sociale extensies levert tussen de vijf en tien procent meer kliks op."