Deze maand lanceert VOKA Oost Vlaanderen (Vlaamse Kamer van Koophandel) de tweede editie van het Born Global project. Dit project wil snelgroeiende ondernemingen met een innovatief karakter op de best mogelijke manier voorbereiden op hun internationalisatie.

Born Global

De invloed van de globaliserende economie zal de komende jaren verder toenemen. Om zijn innovatieve, exportgerichte rol te behouden, dient het Vlaamse bedrijfsleven hierop in te spelen.

Vooral snelgroeiende ondernemingen met innovatieve producten of diensten worden reeds in een vroege levensfase geconfronteerd met opportuniteiten op internationale markten: de zogenaamde Born Global bedrijven.

Deze snelle internationalisering brengt echter risico’s met zich mee. Een degelijke kennis rond buitenlandse markten & internationalisering en een complete en intensieve opleiding is daarom noodzakelijk.

Omdat bedrijven vaak samenwerken met duizend-en-een consultants die elk hun specialiteit hebben in één aspect van internationaal ondernemen, verwerkt Voka alle nodige kennis en competenties in één programma. Vanaf de analyse tot en met de implementatie van de producten of diensten in het buitenland.

Born Global bedrijven zijn ondernemingen die:

  • Minder dan 5 jaar oud zijn
  • Sterk groeien (Gazellen)
  • Actief zijn in een innovatieve sector (o.a. hightech, cleantech, ICT, biotech, spin-offs, consultancy …)
  • Snel en globaal internationaliseren

Het project bestaat uit:

  • Een behoefteanalyse van de deelnemers en een doorlichting van de huidige situatie: marktkennis, financiën, strategie, HR, enz.
  • Een specifiek opleidingsprogramma, aangepast aan de noden van de deelnemers met in iedere sessie een opleiding en een ervaringsuitwisseling.
  • Gratis deelname aan vijf algemene internationalisatiesessies of B2B-meetings; deze worden opengesteld naar alle ondernemingen zodat Born Global bedrijven de kans krijgen kennis en ervaring uit te wisselen en hun businessnetwerk uit te breiden.
  • Speeddates zijn mogelijk binnen het Fusion project en met de 9 partners uit Kent (UK), Lille (Frankrijk) en Rotterdam (NL).
  • Regelmatige evaluatie van de internationalisatiestrategie van de deelnemers door internationalisatie-experten.
  • Een eventuele individuele begeleiding.

Europese samenwerking

Om dit project te realiseren bundelt Voka - Kamer van Koophandel Oost-Vlaanderen haar krachten samen met Deloitte Fiduciaire en Flanders Investment and Trade.

Deze begeleiding kadert in het project Fusion van het Interreg IV A 2 Zeeën Programma, met de steun van de Europese Commissie en de provincie Oost-Vlaanderen. Fusion is een Europees project rond duurzaamheid. Starters, groeiende en bloeiende ondernemingen worden geholpen om duurzaamheidsaspecten, waaronder duurzame internationalisering, te integreren in de bedrijfsvoering.

Deelname

  • Voka-leden: € 500 (excl. 21% BTW),
  • Niet-Voka leden: € 750 (excl. 21% BTW)
  • Via de kmo-portefeuille kan u tot 50 % van dit bedrag recupereren
  • Er zijn nog enkele plaatsen open, wees snel!
  • Inschrijven kan hier
  • Meer info: mail Dominique Van den Hove of bel 0475 85 05 71